Menu Close

SPALIO 4 – TARPTAUTINĖ GYVŪNŲ DIENA

Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės,  skatinti humanišką elgesį su visais pasaulio gyvūnais.
Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Vaikai domėjosi naminiais ir laukiniais gyvūnais: “Ežiukų” grupės vaikai organizavo ežiukų parodą, “Geniukų” grupės vaikai pasakojo apie vištas ir jų gyvenimo bei laikymo sąlygas. Leonardas pateikė vaikams įvairių negirdėtų faktų iš vištų gyvenimo. “Kodėlčiukai” demonstravo vilkus ir jų elgesį laukinėje gamtoje, “Zuikučiai” – gėrė pieną, o “Smalsučiai” tapo tikrais ūkininkais. “Ančiukų” ir “Voveriukų” grupės vaikai pristatė nematytą ir negirdėtą kosminį gyvūną, kurį patys ir pagamino.

Gyvūnų dienos proga vaikams teko susipažinti su naminiais gyvūnais, su kuriais buvo galima susipažinti lauke. Buvo suorganizuotos dvi parodos apie namuose laikomus gyvūnus ir miške gyvenančius ežiukus ir daug kitų įdomybių apie gyvūnus. Dar daugiau vaikai sužinojo nuvykę į Petrašiūnų biblioteką.

gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena gyvūnų globos diena

Skip to content