MAŽŲJŲ ADAPTACIJA – NE PATARIMAI , O KONKRETŪS SPRENDIMAI…..
Konsultuojame tėvelius, patariame, kaip tikslingiau ir kokybiškiau spręsti individualios adaptacijos klausimus. Kryptingai veikiame – koreguojame mažųjų dienotvarkę (mitybos poilsio ir skirtingo buvimo įstaigoje laiką). Vadovaujamės psichologų patarimais bei pedagogine patirtimi lengvindami “naujokiukų” savijautą. Itin svarbus faktorius- tinkamos aplinkos sukūrimas. Nuostabu, jei oras leidžia, kuo daugiau laiko praleisti lauke – saugioje, “minkštoje” ir mišku kvepiančioje aplinkoje.
Ugdymo aplinkos
„Voveriukų“ grupėje – STEAM grupėje – ugdosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai (4-6 m.)
STEAM – tai integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą orientuotas mokymo metodas. Taikant STEAM metodą vaikų gebėjimai yra lavinami šiose srityse:
- gamtos mokslų – (S)cience,
- technologijų – (T)echnology,
- inžinerijos – (E)ngineering,
- meno – (A)rts,
- matematikos – (M)ath. STEAM ugdymo metodas paremtas vaikų kūrybiškumo skatinimu. Šioje grupėje tradicinė veikla keičiama į eksperimentų ir tyrimų laboratoriją, lauke, muziejuje ar kitoje netradicinėje erdvėje. Bandymai, eksperimentai, tyrinėjimai – tai tokia veikla, kuri patraukia vaikų dėmesį. Eksperimentuodami vaikai: tobulina savo mąstymo įgūdžius, kalbai argumentuotai, samprotauja ir diskutuoja, mokosi spręsti problemas, sutelkia dėmesį, lavina pagrindinius pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, uoslę, skonį bei stiprina pasitikėjimo savimi jausmą.
Grupės darbo laikas 7.00-17.30.
Grupėje ugdosi iki 18 vaikų.
Grupės mokytojos – Giedra Kazlauskienė, mokytoja metodininkė ir Neringa Stravinskaitė, mokytoja.
„Mažylių“ grupėje ugdosi ankstyvojo amžiaus ugdytiniai (1,5-3 m.)
Grupės darbo laikas 7.30-18.00
Grupėje ugdosi iki 15 vaikų.
Grupės mokytojos- Audronė Cibulskytė, vyresnioji mokytoja ir Liveta Matiliūnienė, mokytoja.
„Boružėlių“ grupėje ugdosi ankstyvojo amžiaus ugdytiniai (1,5-3 m.)
Grupės darbo laikas 7.30-18.00.
Grupėje ugdosi iki 15 vaikų.
Grupės mokytojos – Simona Karalytė, mokytoja ir Rūta Ragauskienė, vyresnioji mokytoja.
„Zuikučių“ grupėje ugdosi darželio amžiaus ugdytiniai (4-5 m.)
Grupės darbo laikas 7.00-19.00
Grupėje ugdosi iki 20 vaikų.
Grupės mokytojos – Jūratė Paukštienė, vyresnioji mokytoja ir Virginija Matulevičienė, vyresnioji mokytoja.
Valdorfo pedagogikos elementus taikanti grupė „Geniukai“
Valdorfo pedagogika – tai humanistinė pedagogika, gerbianti ir ginanti vaiką, mylinti jį tokį, koks jis yra. Šios pedagogikos tikslas – ugdyti harmoningą ir laisvą asmenybę, žmoniškąsias vertybes, padedančias vaikui atskleisti savąjį “Aš”.
Valdorfo pedagogikos elementus taikančioje grupėje “Geniukai” ugdomoji aplinka (vidaus ir lauko) kuriama iš natūralių medžiagų. Grupėje/lauko aplinkoje gausu natūralių ugdymo priemonių (akmenėlių, medžio pagaliukų, kankorėžių, kriauklių ir t.t.), netradicinių, nestandartinių žaislų (siūtų lėlių, medinių žaislų ir pan.), kuriais skatinama vaikų vaizduotė, žadinamos vaikų kūrybinės galios. Daug dėmesio skiriama meninei vaikų veiklai, kūrybinės fantazijos ugdymui. Vaikai darželyje piešia, lieja akvarele, lipdo iš vaško, sūrios tešlos, vaidina, susipažįsta su tautos papročiais, dainomis. Liedami akvarelę vaikai džiaugiasi pasklidusiomis spalvomis, stebi dviejų/trijų spalvų susiliejimus. Pasiruošimas lieti yra liejimo dalis: popieriaus lapai yra sušlapinami šlapia kempinėle. Lipdymui naudojamos natūralios medžiagos – vaškas, smėlis (žaidžiant lauke), sūri tešla. Prieš lipdant vašku, pirmiausia vašką reikia sušildyti, ištirpinti. Vaikai stebi, kaip vaškas tirpsta, kaip keičiasi forma
„Geniukų“ grupėje ugdosi darželio 3-4 metų amžiaus ugdytiniai
Grupės darbo laikas 7.00-19.00
Grupėje ugdosi iki 20 vaikų.
Grupės mokytojos – Violeta Striga ir Rugilė Vainauskienė.
„Smalsučių“ grupėje ugdosi darželio amžiaus ugdytiniai (4 m.)
Grupės darbo laikas 7.30-18.00.
Grupėje ugdosi iki 20 vaikų.
Grupės mokytojos – vyr. mokytoja Rasa Eugenija Baušienė ir Gintarė Čibirkienė, mokytoja.
„Kodėlčiukų“ grupėje ugdosi priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai (5-6 m.)
Grupės sukurtos erdvės skirtos kokybiškam ir inovatyviam vaikų ugdymui(si). Grupėje ugdymosi aplinka sukurta skatinti vaikų aktyvumą, savarankiškumą, tenkinti norą žaisti, bendrauti, bendradarbiauti.
Grupėje sukurtos erdvės – matematikos, pasaulio pažinimo, skaitymo ir rašymo, skaitmeninio raštingumo ir kt.
Šioje grupėje didelis dėmesys skiriamas vaikų socialiniams įgūdžiams ir emocinei sveikatai ugdyti. Vaikai dalyvauja socialinėje Zipio draugų programoje, kurios metu išmoksta įveikti sunkumus, gerėja socialiniai įgūdžiai bei gebėjimas atpažinti savo jausmus ir tinkamai į juos reaguoti.
Džiaugiamės skaitmeninio raštingumo priemonėmis sukurta erdve, kurioje ugdytiniai gali laisvai pasirinkti skaitmenines priemones ir žaidžiant jas panaudoti savo veiklose. Ypač vaikai renkasi interaktyvius žaidimus – skaitmeninių istorijų kūrimą planšetėse ir robotukų programavimo veiklas.
Grupėje daug įvairių priemonių iš gamtos ir antrinių žaliavų, kurias vaikai naudoja ne tik žaidimams, projektams ir žinių įtvirtinimui, bet ir savo vaizduotei bei sumanymams įgyvendinti. Magnetinė lenta – tai dar viena priemonė vaikams tobulinti komunikavimo ir pažinimo kompetencijų gebėjimus ir įgūdžius. Didelis dėmesys skiriamas vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.
Grupės darbo laikas 7.30-18.00. Grupėje ugdosi iki 20 vaikų.
Grupės mokytojos – Marina Bučinskienė, mokytoja metodininkė ir Virginija Matulevičienė, vyresnioji mokytoja.