Menu Close

SENIEJI LIETUVIŲ LIAUDIE BUITIES DAIKTAI

Senoviniai buities daiktai

Kovo 3 d. “Voveriukų” grupės ugdytiniai susipažino bei išbandė senovinius buities daiktus: lyginimo priemonę – piestą bei grūstuvę – rintę. Piesta, arba   grūstuvė – indas,  kuriame grūstuvu smulkinamos įvairios kietos ir nelabai kietos medžiagos. Piestos būdavo daromos įvairių dydžių (nuo nedidelių, saujoje laikomų, iki metro aukščio) ir iš įvairių medžiagų (medinės, akmeninės, metalinės, keraminės ir pan.). Lietuvoje valstiečių naudota piesta – tai vientiso medžio išskobtas indas sėmenims, kanapėms, kruopoms, kartais bulvėms ar lašiniams grūsti. Buvo daroma taurės formos, su padu, 70-90 cm aukščio, 30-35 cm skersmens. Labai mažos piestos naudotos pipirams grūsti.

Vaikai taip pat išbandė senovinį  skalbinių lyginimo prietaisą ir tuo pačiu turtino žodyną naujais žodžiais. Susipažinę su daiktais, stengėsis naudoti žodžius: medinis, molinis, medžiaginis, šiaudinis. Išbandė audimą iš spalvoto popieriaus juostelių.

Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai Senoviniai buities daiktai

Skip to content