Menu Close

INICIATYVA “AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI”

akyviai draugiškai sveikai

Iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ mūsų darželyje  organizavome vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimais. Tad stengėmės  kūrybiškai pasirinkti tinkamą laiką, vietą ir tematiką, vykdant veiklas pagal pasirinktas temas: vaisių, daržovių nauda sveikatai; asmens ir burnos higienos svarba; klimatas ir sveikata; sužalojimų prevencija; miego galia; tylos galia; būk saugus kelyje; žalingų įpročių prevencija; padėk sau ir draugui; sveikatos mokymo formos ir metodai.

Kiekviena grupė rinkosi jiems svarbią ir aktualią temą. Štai “Voveriukų” grupė analizavo vandens svarbą organizmui, matavo  suvartoto cukraus kiekį, skatino vandens gėrimo įpročius.

“Geniukams” svarbi – miego galia – kaip jis ateina netikėtai ir nugali visus savo kerais, kad ir kiek besipriešintumėme. O nauda – ypač svarbi augantiems organizmams.

“Kodėlčiukai” – nagrinėjo vaisių ir daržovių naudą, tad jų veiklos ypač įdomios ir įvairiapusės: salotų gamyba, sulčių spaudimas, vaismedžių sodinimas, kūrybiniai ir meniniai darbai daržovių pagalba.

“Mažyliai” ir “Boružėlės” ypač judrūs ir nenustygstantys vietoje – jiems aktuali judėjimo galia.

“Smalsučių” grupė sužinojo apie susižalojimų prevenciją. Ačiū Dariuko mamytei, padėjusiai išnagrinėti šią sunkią ir svarbią temą. Išsiaiškinome, kokie gali būti sužalojimai, kurie dažniausi, pavojingiausios vietos, kur gali įvykti didesni ar mažesni sužalojimai. Aptarėme: traumų profilaktiką  grupėse; susižalojimus susijusius su laiptais; traumomis, įvykstančiomis kieme, jų profilaktika; pagrindines priežastis, dėl ko vaikai patiria sužalojimus; sužalojimų prevencijos rekomendacijas. Kalbėjome tema „Kelių eismo įvykių prevencija. Vaikų sužalojimai kelių eismo įvykių metu” taip pat “Ugnies pavojai”. Vaikai dalinosi savais ar šeimos narių įspūdžiais, išgyvenimais.

vaismedžių sodinimas cukraus kiekio matavimas ukraus kiekio matavimas ukraus kiekio matavimas ukraus kiekio matavimas cukraus kiekio matavimas cukraus kiekio matavimasdaržovių pjaustymas ukraus kiekio matavimas

 

 

Skip to content