Menu Close

“AGOTOS DIENA”

Šv. Agota, Duonos diena  

Vasario 5 d. nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų: padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo gyvatės įkandimo.

Kilus gaisrui, duonos būdavo metama į ugnį, tikint, kad ugnis nurims ir nesunaikins namų. Šventinta duonelė būdavo užkišama po trobos rąstais palubėje, įkišama į namo pamatus. Tokios duonos gabaliuką padėdavo ant krosnies, kad ugnis iš namų neišeitų ir neišplistų. Kilus perkūnijai, tokią duoną laikydavo suspaudę rankoje, kad perkūną atbaidytų.

Ta proga “Kodėlčiukų” grupėje svečiavosi Deno mama Ieva, kuri vaikams papasakojo apie duonos kepimo tradicijas: supažindino vaikus kaip kepama duonelė buvo anksčiau ir kokios duonos gamybos  technologijos yra dabar. 

Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena Agotos diena

Skip to content